Petra Lamschová

Petra Lamschová

Odmalička ji bavilo vaření, o tom, že se jednou zaměří na zdravé recepty a zvláště pak na zdravý životní styl, ale neměla v té době ani tušení. Poté co nastoupila do vydavatelství Mladá fronta jako šéfredaktorka časopisu Dieta, se obklopila těmi nejlepšími odborníky na výživu, hubnutí a diety. Díky tomu začala vymýšlet nejen zajímavé lifestylové projekty, jako je právě 7 statečných aneb Hubneme do plavek nebo Ditetatour. Společně s výživovým specialistou Petrem Havlíčkem napsalabestsellery o zdravém životním stylu (Jídlo jako životní styl, Jídlo jako životní styl II., Hezky česky, hravě a zdravě a Superjídelníček).

„Pro 7 statečných bude vlastně taková psychická opora. Bude komentovat jejich hubnutí z hlediska laika, který přece jen čerpá informace stejně jako oni z časopisu.“

Otázky pro Petru

Proč jste se rozhodla stát porotcem soutěže Hubneme do plavek?

Protože si myslím, že je dobře, když můžete lidem ukázat, že zdravý životní styl je fajn, že nejde o žádné galeje, i když člověk musí přidat ruku k dílu. A taky proto, že jsem ráda součástí tak skvělé party, která se letos sešla – tedy s Petrem spolupracujeme už asi devět let, takže ten je už taková naše stálice. Do party jsme letos poprvé vzali mou trenérku Petru Munduchovou, která umí lidi skvěle nadchnout ke cvičení, a doplnila nás Simona Krainová, která je patronkou 11. ročníku a už teď se do všeho pustila s velkým nadšením a vervou.

Musela jste někdy hubnout do plavek?

No, postavu modelky jsem nikdy neměla a mít nebudu, ale abych hubla do plavek?

Co pro vás znamená slovo dieta?

Díky svojí práci se v nich už docela vyznám. Ale jediná důležitá je pro mě ta s velkým D. Ta mě baví, dělá mi radost a pevně doufám, že i jejím čtenářům. Ona totiž nepřikazuje, neomezuje, ale spíš radí a dodává potřebné informace, sílu a kuráž. A o to nám v redakci jde.

Kdybyste mohla doporučit nějaké zdravé jídlo, co by to bylo?

Tak jednu odpověď mi vzala Petra a druhou Simona, ale možná bych mohla doporučit chia semínka nebo kustovnici čínskou neboli goji. Oba druhy patří do skupiny superfoods, jsou bohaté na vitaminy, minerály a můžete je přidat téměř do každého jídla – chia semínka třeba do smoothie a goji do kaše.

Jaký sport vás baví?

Od dětství mě bavilo plavání, a to mi v podstatě vydrželo do dneška. Jinak jsem se většinou musela ke sportu nutit, tedy k tomu aktivnímu. Až přišla trenérka Zuzka Bičíková a po ní převzala štafetu Péťa. S nimi už cvičím dva roky alespoň jednou týdně. K tomu jsem od loňského března přidala nejprve chůzi a od léta pak i běh. A to je teď už pro mě droga, takže když běhat nebo cvičit nemůžu, jsem jako na trní.

Umíte si udělat tzv. volný den, kdy je dovoleno všechno – lenošit i hřešit?

Volný den je pro mě den, kdy nic nemusím, a tak dělám jen to, na co mám chuť. Někdy zůstanu celý den v pyžamu, jindy ho prochodím po výletech. Záleží na náladě, energii i počasí. Prostě tělo si řekne a já mu ráda naslouchám. A čím hřeším? Občas si dopřeju kousek čokolády.

A jaký je váš vzkaz našim soutěžícím?

Chcete mít hezkou postavu, cítit se fajn, být plní energie, usmívat se a hlavně si život naplno užívat? Pak zapomeňte na všechny zázračné pilulky a srovnejte si, co v životě opravdu chcete. Protože pokud vy sami budete chtít, pak to půjde, a my vám v tom třeba budeme nápomocni.

Partneři