Petra Munduchová

Petra Munduchová

Pohyb ji bavil odmalička. Tehdy začala s gymnastikou, pak přešla k atletice a specializovala se na běžecké disciplíny, od sprintů až po běh na 800 m. Jako náctiletá přešla k volejbalu, a to hlavně proto, že ji začal daleko více bavit kolektivní sport.

Vystudovala obor Sportovní management na FTVS Univerzity Karlovy a již při studiu začala pracovat jako osobní trenér v mezinárodní společnosti Holmes Place v oblasti zdravého životního stylu, kondičního a fitness tréninku. Zde se také stala školitelkou Power Plate Czech Academy. Trenérskou praxi měla možnost vykonávat také v zahraničí. V současné době je lektorkou pohybového programu VNÍMEJ SVÉ TĚLO. V posledních několika letech také spolupracuje s časopisem Dieta na sekci Ve formě.

„Pro 7 statečných vytvoří pohybový plán na tělo a bude jejich rádcem, co se pohybu týká. Připraví pro ně speciální pohybové soustředění a bude jim k dispozici pro všechny dotazy.“

Otázky pro Petru

Proč jste se rozhodla stát porotcem soutěže Hubneme do plavek?

Nabídka přišla od Péti Lamschové, kterou v současné době trénuji, a protože Zuzka Bičíková, která tuto roli měla přede mnou, je maximálně zaměstnaná synkem Honzíkem, nabídku jsem neodmítla. Je to krásná příležitost přidat ruku k dílu a pomoci tak někomu udělat ten správný krok ke spokojenějšímu a kvalitnějšímu životu. Ten pocit, když vidíte někoho šťastným a můžete se na tom podílet, je pro mě k nezaplacení.

Musela jste někdy hubnout do plavek?

Do svých pětadvaceti jsem váhu neřešila, ani nebyl důvod. Je to částečně dáno geneticky, ale věřím, že kdyby mě rodiče odmala nevedli ke sportu a já v dětství netrávila volný čas běháním v přírodě a lezením po stromech, tak svoji postavu řeším dneska mnohem víc. Baví mě jíst zdravě a kvalitně, což je i z toho důvodu, že můj žaludek je vybíravý a hned se ozve, když se mu něco nelíbí.

Co pro vás znamená slovo dieta?

Prvně mě napadne časopis a s tím spojená Péťa Lamschová, což je samozřejmě to pozitivnější. Jinak slovo dieta nemám moc ráda, vyvolává ve mně pocit stresu a nucení se do něčeho. Jsem spíš zastáncem zdravého životního stylu a přemýšlení o tom, co jíme a jak se hýbeme.

Kdybyste mohla doporučit nějaké zdravé jídlo, co by to bylo?

Napadá mě toho spousta, já totiž jídlo miluju, ale to zdravé, dobré a kvalitní! Z vlastní zkušenosti vím, že téměř každé jídlo může být zdravé, pokud je správně upravené a je ze správných surovin. Velkou inspiraci jsem získala od Petry Bártové (sexymamas.cz), což je naše dvorní kuchařka na aktivních víkendech s Vnímej své tělo.

Jaký sport vás baví?

Pohyb je pro mě neodmyslitelnou součástí života. V dětství jsem byla nadšená do gymnastiky, později do atletiky a jako náctiletou mě strhnul volejbal. V současné době více vnímám své tělo a naslouchám jeho potřebám. Během týdne se snažím vystřídat více pohybových aktivit, jako je jóga, běh či funkční trénink. Nejlépe pak „vypnu hlavu“ u beachvolejbalu, zvlášť když se sejde fajn parta lidí.

Umíte si udělat tzv. volný den, kdy je dovoleno všechno – lenošit i hřešit?

Protože se snažím svému tělu naslouchat, což se mi vždycky nejvíc vyplatilo, tak zase tolik nehřeším. Ale co si občas nemůžu odpustit, je caffé latte nebo cappuccino, i když vím, že to mému tělu nedělá dobře. Lenošení si občas naordinuju povinně, neboť během týdne mám pohybu spoustu, takže se vlastně těším, když si jeden den „dám nohy nahoru“, a to buď u hezkého filmu, nebo s pastelkami v ruce.

A jaký je váš vzkaz našim soutěžícím?

Hledejte pozitiva místo negativ. S pozitivním myšlením jde rozhodně všechno lépe. Každopádně všem soutěžícím držím palce a budu se snažit jim být maximální oporou k dosažení jejich cílů.

Partneři